EURO 2020: Italija je novi šampion Evrope!

Sport

mmgradiska 12. jul. 2021

Fudbalska reprezentacija Italije novi je šampion Evrope pošto je u finalu slavila protiv Engleske nakon boljeg izvođenja penala 3:2, dok je u regularnom dijelu bilo 1:1.

Bila je to jako borbena utakmica čiji epilog smo dobili tek sa “bijele tačke”, kao što je to slučaj bio i u oba polufinalna meča.

Penaldžije se nisu proslavile pošto su tokom pet serija za Italijane mašili Andrea Beloti i Žoržinjo, dok su kod Engleza “omanuli” Rašford, Sančo i Saka.

Sa druge strane, precizni sa penala za Italiju bili su Berardi, Bonući i Bernardeski, a nadu Englezima su dali samo Megvajer i Kejn.

Tokom regularnog dijela meča, Englezi su stigli do ranog vođstva i to u drugom minutu, bio je to najbrži gol u svim finalima do sada, a postigao ga je Luk Šo, čovjek koji do danas nikada nije postigao gol za “Albion”.

Kejn je povukao kontru, poslao loptu na desnu stranu gde je bio Tripije, usledio je odličan centaršut i na pravom mjestu se našao Šo koji pogađa za 1:0.

Italijani su krunisali terensku nadmoć i dominaciju u drugom poluvremenu pogotkom Leonarda Benučija u 67. minutu, kojim su izjednačili protiv Engleza u finalu Evropskom prvenstva na “Vembliju”.

Iskusni defanzivac Juventusa se najbolje snašao posle gužve nakon kornera i iz blizine savladao večeras raspoloženog Pikforda.

Englezi tako nisu usp eli da vrate dugo iščekivani trofej u domovinu, dok su Italijani zasluženo okončali izvanredan šampionat, gde su dokazali da su najbolji na Starom kontinentu.