Poslije Italije i Španije i Danska u polufinalu Evropskog prvenstva

Sport

mmgradiska 03. jul. 2021.

Fudbalska reprezentacija Danske nastavlja da živi svoj san na EP – danas je pala Češka, rezultatom 2:1 za plasman u polufinale!

Tako se Danska pridružila Italiji i Španiji koji su juče izborili svoje učešće u polufinalu Evropskog prvenstva.

Odličan meč viđen je u Bakuu iz kog su kao pobjednici izašli Danci teže nego što se pretspostavljalo poslije prvog poluvremena.

Danci su u prvom poluvremenu stekli dva gola prednosti preko Dilejnija u petom i Dolberga u 42. minutu, a Patrik Šik je dao jedini pogodak za Čehe u 49. minutu.

Češka je bila mnogo bolja u nastavku, unijela je dramu preko Patrika Šika, njegovim petim golom čime se izjednačio na prvom mjestu sa Kristijanom Ronaldom, ali dalje od toga nije mogla.

Danska je otišla u svoje treće kontinentalno polufinale!

A tamo je čeka bolji iz duela Engleske i Ukrajine i to u Londonu.