EURO 2021: Ukrajinci bolji od Makedonaca, Danci na koljenima poslije preokreta Belgijanaca, Nizozemska dobila Austriju

Sport

mmgradiska 18. jun. 2021.

Fudbaleri Ukrajine upisali su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu, i to nad Sjevernom Makedonijom rezultatom 2:1 (2:0).

Selekcija koju predvodi Andrej Ševčenko je opravdala ulogu favorita u 2. kolu grupe C i zakoračila ka osmini finala o kojoj će odlučivati u posljednjem kolu protiv reprezentacije Austrije.

Makedonci su se ponovo pokazali u izuzetno dobrom izdanju, posebno u drugom poluvremenu, ali su i dalje bez boda na svom premijernom i istorijskom prvenstvu.

Fudbaleri Belgije savladali su Dansku 2:1 (0:1), u meču drugog kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Belgija sada ima maksimalnih 6 bodova, ali još nije teoretski obezbijedila prolaz u narednu rundu, iako je to sada izvesno.

Iako Danska nema nijedan osvojeni bod, još nisu ispali sa Evropskog prvenstva i šanse i dalje postoje da prođu dalje.

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u drugi krug Evropskog prvenstva pošto je večeras na “Johan Krojf Areni” u Amsterdamu slavila protiv Austrije 2:0 u meču 2. kola grupe C.

Makedonci su svakako otpisani za prve dvije pozicije, a Ukrajina i Austrija igraju međusobno, pa nijedna od ove dvije selekcije neće moći da ugrozi “lale”.

Austrija u posljednjem kolu neće imati nimalo lak zadatak da savlada Ukrajince, direktnog konkurenta za drugo mjesto grupe C.