EURO 2021: PRED 67.000 GLEDALACA Portugal strahovao do 84. minuta pa razbio Mađare, Francuzi bolji od Njemačke

Sport

mmgradiska 16. jun. 2021.

Fudbaleri Portugala pobjedili su selekciju Mađarske rezultatom 3:0 (0:0) u prvom meču grupe F Evropskog prvenstva.

Utakmici je odigrana u fantastičnoj atmosferi pred 67.400 gledalaca

Strelci za Portugal bili su Rafael Gereiro u 84. i Kristijano Ronaldo u 87. i 90. minutu.

U velikom derbiju prvog kola Evropskog prvenstva fudbaleri Francuske pobjedili su selekciju NJemačke rezultatom 1:0 (1:0)

Jedini pogodak pao je u 20. minutu kada je Mats Humels nespretnom reakcijom savladao Manuela Nojera.

Francuzima je VAR opravdano poništio dva gola, Mbapeu i Benzemi, a vjerovali ili ne, Njemci iako su dominirali, nisu imali nijedan udarac u okvir Ljorisovog gola.

Kao što je najavljeno dan ranije, Didije Dešan je izveo spektakularan sastav u formaciji 4-3-1-2, a na terenu su bili od prvog minuta i Benzema i Mbape i Grizman.

Ljoris – Pavar, Varan, Kimpembe, Ernandes – Kante, Pogba, Rabio – Grizman – Mbape, Benzema.

S druge strane, i Jogi Lev je uzvratio zaista snažnim sastavom, ali na papiru ipak slabijem od francuskog.

Nojer – Ginter, Humels, Ridiger – Kimih, Kros, Gundogan, Gosens – Haverc, Gnabri, Miler.