ČELSI OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA: Pepova mašinerija zakazala pred Tuhelovim bedemom! (VIDEO)

Sport

Mančester Sity i Čelzi stali su se na stadionu Dragao u Portu u borbi za titulu prvaka Evrope u finalu ovosezonske Lige šampiona, a londonski klub je slavio minimalnu pobjedu 1:0 i došao do svoje druge titule kontinentalnog šampiona.

Engleski dvoboj u meču za titulu bio je šlag na torti klupskog fudbala za sezonu 2020/21. mada je malo ko to očekivao.

Aktuelni evropski i svijetski šampion Bajern ispao je od moćnog Pari Sen Žermena u četvrtfinalu, a Parižani nisu ponovili te sjajne partije protiv Sitija.

Sa druge strane, Česli je donekle imao lak žrijeb, ali je ključno za tim bilo otpuštanje klupske legende Frenka Lamparda i doveđenje na mjesto trenera Tomasa Tuhela, koji je smijenjen upravo sa mjesta šefa stručnog štaba PSŽ-a krajem godine.

“Plavci” su zaigrali izuzetno čvršće u odbrani za koju Atletiko nije imao riješenja u četvrtfinalu, a tek su Londonci impresionirali protiv Reala u polufinalu, u oba meča.

“Građani” su imali priliku da osvoje triplu krunu ove sezone jer su već osvojkili Premijer ligu i Liga kup Engleske, ali je prije svega cilj bio upravo Liga šampiona koju bogati arapski vlasnici očekuju od Pepa Gvardiole. Proces će morati da potraje još…