Crveno-beli srušili Partizan i krupnim korakom zakoračili ka tituli

Sport

mmgradiska 08. april, 2021.

Pobjeda Crvene zvezde, reklo bi se i da je zaslužena pošto Partizan nije igrao dobro u drugom dijelu igre.

Titula bez pobjede u derbiju nije prava, možda je i to bio najveći motiv Crvene zvezde koja je danas savladala Partizan u 164. večitom derbiju rezultatom 1:0 (0:0) i tako je stigla do praktično nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na crno-bijele u finišu šampionata.

Ekipa Dejana Stankovića je bolje počela drugo poluvrijeme, a do gola je stigla u 57. minutu utakmice. Nakon kornera koji je izveo Kanga najviši u skoku je bio Mirko Ivanić, bolje se postavio od svojih čuvara i poslao je loptu iza leđa golmana Stojkovića.

Partizan bolji u prvom, Zvezda u drugom, ali slaba igra igrača crno-bijelih veliki deo drugog poluvremena je kumovala prvom porazu nakon serije od 17 uzastopnih pobjeda.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (od 87’ Gobeljić) – Sanogo, Petrović (od 46’ Kanga) – Nikolić (od 46’ Falćineli (od 87’ Pavkov)), Ivanić, Katai (od 74’ Srnić) – Ben.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Zdjelar (od 70’ Jojić) – Asano, Natho (od 59’ Suma), Jović (od 46’ Marković) – Holender (od 87’ Stevanović).