SP (kval) – Prvak svijeta se namučio u Sarajevu, Španci sigurni, Sensi i Imobile srušili Litvance, istorijska pobjeda Makedonije u Njemačkoj!

Sport

Utakmicama trećeg kola nastavljaju se kvalifikacije za Svijetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Grupa B

Španija je u Sevilji savladala selekciju Fudbalskog saveza Kosova sa 3:1 u okviru grupe B.

Domaćin je sa dva brza gola Danija Olma u 34. i Ferana Toresa u 36. minutu poslije prvog poluvremena vodio sa 2:0, da bi Halimi iskoristio veliki kiks Simona i sa oko 40 metara zatresao nebranjenu mrežu “furije”.

Ipak, svaku dilemu oko pitanja pobjednika rešio je Đerar Moreno golom u 75. minutu

Grčka je kod kuće remizirala sa Gruzijom 1:1, strelci su bili Kakabadze koji je pogodio sopstvenu mrežu u 76. i Kvaratškelija dva minuta kasnije.

Grupa C

Italija je ostvarila pobjedu u Litvaniji 2:0, trijumg “azurima” donijeli su Stefano Sensi pogotkom u drugom minutu drugog poluvremena i Ćiro Imobile sa penala u posljednjim trenucima meča.

Sjeverna Irska i Bugarska su u Belfastu odigrali meč bez pogodaka.

Grupa D

Francuska je u Sarajevu uspjela da slomi otpor Bosne i Hercegovine i savlada je sa 1:0, jedini strelac na meču bio je Antoan Grizman u 60. minutu meča.

Ukrajina sa Kazahstanom u Kijevu odigrala 1:1, pogađali su Jaremčuk u 20. i Mužikov u 59. minutu.

Grupa J

Fudbaleri Sjeverne Makedonije napravili su najveće iznenađenje u dosadašnjem toku kvalifikacija za Svijetsko prvenstvo pošto su slavili protiv Njemačke u Duizburgu 2:1 u meču trećeg kola grupe J.

To je bilo zahvaljujući golu Gorana Pandeva u prvom minutu nadoknade, koji je izabranicima Joakima Leva zadao težak zadatak da u nastavku dođu do preokreta.

Promjena rezultata uslijedila je u 63. minutu kada je Ilkaj Gundogan doneo poravnjanje Nemcima sa penala.

Nijemci su pritiskali i činilo se da će gosti u jednom trenutku popustiti, ali je novi šok za Levove izabranike usledio kada je u 85. minutu Elif Elmas postigao gol za 2:1.

Makedonci su tako pomogli Jermeniji da se osami na vrhu sa devet bodova, a naši južni susjedi su drugi sa šest bodova, koliko ima i Njemačka.

Grupa F

Najubjedljiviju pobjedu ostvarili su fudbaleri Danske koji su sa 4:0 razbili selekciju Austrije na Ernest Hapel stadionu u Beču.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, ali je u nastavku uslijedila prava rapsodija gostiju iz Skandinavije koji su u razmaku od samo 16 minuta postigli sva četiri gola.

Škoti su na svom terenu bili ubjedljivi i sa 4:0 razbili Farane, dok je Izrael tek nešto slabiji bio u Moldaviji slavivši sa 4:1.

Grupa I

Engleska je zadržala maksimalan učinak u grupi I pošto je na Vembliju slavila protiv oslabljene Poljske sa 2:1 zahvaljujući golu Harija Megvajera u 85. minutu, koji je sjajno snašao poslije kornera.

Prethodno je već u 19. minutu Hari Kejn doveo Gordi Albion u vođstvo pogotkom sa penala, ali je izjednačenje Poljacima obezbedio vezista Brajtona Jakub Moder u 58. minutu.

Engleska je tako martovski ciklus kvalifikacija završila kao prva u grupi sa dva boda više od drugoplasirane Mađarske koja je rutinski slavila u Andori sa 4:1.

Nadu za drugo mjesto ne gube ni Albanci koji su stigli do druge pobjede u kvalifikacijama pošto su opravdali ulogu favorita na gostovanju San Marinu i slavili sa 2:1.