Mitrović i Kostić donijeli bod Srbiji poslije vodstva Portugala 2:0 (VIDEO)

Sport

mmgradiska 28. mart, 2021.

Srbija i Portugal su remizirali rezultatom 2:2 (0:2), u 2. kolu grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Dva potpuno različita poluvremena odigrala je reprezentacija Srbije, a drugo u kom je apsolutno nadigrala favorizovane Portugalce, pruža navijačima Orlova veliku nadu pred nastavak kvalifikacija.

Već u 11. minutu Diogo Žota pogađa za prednost gostiju. Prethodilo je nekoliko grešaka “orlova” u nizu i na kraju je Žota nadvisio Nikolu Milenkovića poslije centaršuta Bernarda Silve.

U 36. minutu Srbija je primila i drugi gol. Ponovo centaršut sa desne strane, ponovo glavom Žota i ponovo kasni Milenković u markaciji.

A onda na samom startu drugog poluvremena Srbija preko Mitrovića postiže pogodak i smanjuje na 1:2. Igrao se 46. minut.

14. minuta kasnije, Srbija dolazi do izjednačenja nakon odlične akcije Strijelac je Filip Kostić, ali svi su odigrali izvanredno u ovom kontranapadu. Tadić je dugom loptom pronašao Radonjića koji se “štiklom” oslobodio svog čuvara i proigrao Kostića koji je ušao u stredinu i poslao loptu pored gostujućeg čuvara mreže za 2:2.

Ono po čemu će se posebno pamtiti ovaj meč jeste rekord Aleksandra Mitrovića koji je 39. golom u nacionalnom dresu postao najbolji strijelac reprezentacije Srbije u istoriji.