Zvezda slavila protiv Partizana i nastavlja borbu za 1. mjesto

Sport

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u derbiju protiv Partizana rezultatom 73:64 i nanjeli mu sedmi poraz u nizu.

Prva četvrtina je protekla u dosta tvrdoj igri sa malo poena, gde se nijedna ekipa nije rezultatski odlijepila, tako da je poslije prvih deset minuta meča stajao rezultat 15:14, za Zvezdu.

Drugi period je protekao u znaku domaće ekipe koja je u jednom trenutku imala prednost od 16 poena razilke, i može se reći da je to bio i presudni momenat na utakmici. Partizan je uspio da se koliko toliko oporavi i do kraja poluvremena smanji prednost na -7 poena, 41:34.

Treća četvrtina je bolje otvorena od strane crno-belog tima koji je u jednom trenutku prišao na tri razlike, ali nije taj nivo igre održao i zato se Zvezda ponovo odlijepila na pristojnih deset razlike koju je lagano održavala i posle trećeg perioda imala prednost od 57:50.

Posljedjih deset minuta utakmice su prošli u Zvezdinoj kontroli, Partizan duži vremenski period nije uspio da dođe do poena što je domaćima samo olakšavalo posao. Tako da je nakraju Crvena zvezda slavila sa 73:64, i tako i treći put ove sezone pobjedila Partizan.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi su bili: Rit sa 15 poena i sedam skokova, Davidovac je dodao 14, Volden je imao 12, a Lojd 10.

Kod Partizana dabl dabl učinak je imao Rašon Tomas 17 poena i 14 skokova, Janković je upisao 12 poena i to sve u drugom poluvremenu, uz njih dvojicu dvocifreni je bio i Jaramaz sa deset poena.

Crvena zvezda je poslije ove pobjede na učinku od 16:2, dok je Partizan na 7:13.

U sledećem kolu Zvezda ide u Podgoricu na noge Budučnosti, dok Partizan dočekuje Mornar, utakmice se igraju sljedećeg vikenda.