“SPORT JE ŽIVOT”, razgovor sa Mirel Tajićem, članom Stonoteniskog kluba invalida Vrbas i Stonoteniske reprezentacije BiH

Gradiška Sport

mmgradiska /Vanja Vergić/

Ostvariti se u svijetu sporta je najljepša životna titula. Svaki trud i žrtva tokom treninga daju pozetivne rezultate. Kada pronađete sebe u sportu koji volite, vi ste onda ispunili svoj život i pronašli sebe.

Kada ste se počeli baviti stonim tenisom i pri tome postali aktivni u treniranju?

„Stonim tenisom rekreativno bavim se još od ranog djetinjstva pa sve do ove godine.
Tokom svog članstva u „Stonoteniskom Klubu STKI Vrbas“, upoznao sam svog sadašnjeg trenera Jovicu Šormaza i na njegov zahtjev postao sam član kluba i ponosan sam zbog toga. Počeo sam trenirati aktivno od mjeseca februara ove godine.“

Koliko ste ove godine imali turnira i koje ste sve nagrade osvojili?

„Ove godine smo imali dva turnira. Na Balkanskom kupu u Burgasu, osvojio sam dvije medalje, pojedinačno bronzu i ekipno sa Harisom Eminovićem zlato, kaže Mirel, pa dodaje, a na Državnom prvenstvu u Sarajevo Openu, osvojio sam zlatnu medalju i postao prvak države.
Pored svega navedenog, napomenuću i to da sam bio učesnik i u Svetosavskom turniru u Donjim Podgradcima.“

Koliko članova ima „Stonoteniski klub STKI Vrbas“?

“Naš klub ima mnogo članova u raznim kategorijama uključujući osobe sa invaliditetom. Kao klub mnogo se angažujemo i na balkanskim takmičenjima stičemo zapažene rezultate.
Sa ponosom mogu reći, sve što smo do sada radili, ostavrilo je mnogo uspjeha, a nadam se da će tako ostati i u budućnosti, koja je pred nama.“

Šta biste poručili svim mladim ljudima koji bi željeli da postanu članovi Vašeg kluba?

„Poručio bih svim mladim ljudima i osobama sa invaliditetom da se bave sportom.
Sport je promijenio moj život u pozetivnom smislu.
Smatram da će svim budućim članovima, koji se odluče da postanu dio naše ekipe, donijeti sve ono najbolje što samo sport može, a to je sticanje samopouzdanja i druženje u zdravoj sredini“, rekao je Mirel za mmgradiska portal.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *