HEROJSKI TRIJUMF SRPSKIH LAVICA, pobjedile svijetske prvakinje na startu Evropskog prvenstva!

Region Sport

Miloš Bogovac, Telegraf

Naklon do poda za naše djevojke, uspjele su da prirede podvig poslije teške povrede Andree Lekić

Najbolje srpske rukometašice priredile su pravo malo sportsko čudo na startu Evropskog prvenstva u Danskoj, pobjedile su aktuelne svijetske prvakinje Holandiju rezultatom 29:25, iako su na poluvremenu gubile 15:9, i ostale bez najbolje igračice Andree Lekić koja se teže povrijedila.

Ovo je bila, s obzirom na okolnosti prije i za vrijeme meča, možda i najveća pobjeda srpskih rukometašica posljednjih godina.

Bravo djevojke, naklon do poda za ovaj podvig!

Podsjetimo, izabranice Ljubomira Obradovića su u meč ušle bez dana treninga od dolaska u Dansku, sve vrijeme su bile u karantinu i u neizvesnosti oko toga da li će i kad igrati meč zbog kovid virusa koji se uvukao u redove ekipe.

Ovaj meč bio je na programu u petak, i upravo je zbog dva pozitivna slučaja odložen za subotu.

Pogledajte kako su danas reagovale kada su stigli rezultati testiranja na virus, poslije saznanja da sve imaju dozvolu da zaigraju.

Ipak, ono što je sasvim sigurno najviše poguralo naše lavice ka trijumfu je šok zbog teže povrede Andree Lekić, kojoj je, prema prvim informacijama, stradala Ahilova tetiva krajem prvog poluvremena, te je na nosilima iznesena sa terena.

Srbija je prvo poluvreme izgubila rezultatom 15:9, izgubila je i ponajbolju igračicu, lidera tima, i malo ko je vjerovao u “kambek”.

A onda – čudo!

Nastavak je donio nevjerovatnu napadačku ubojitost Srpkinja, granitnu odbranu i nalete koji su iz napada u napad razbijali defanzivu svjetskih šampionki. Prednost Holanđanki, u jednom trenutku komotnih 4-5 razlike, iz minuta u minut je počela da se topi, Krpež-Slezak je igrala simultanku u tim trenucima, razbranila se Tomaševićeva, sve su igrale kao u transu!

Stigle su naše djevojke na 21:22, a onda, pošto su i preokrenule protiv potpuno šokiranih rivalki, herojski su sačuvale prednost i došle do nevjerovatne pobjede koja će se pamtiti.

Krpež-Slezak je sa 7 golova bila je najefikasnija u našem timu, Janjušević je dala 4, Lekić 2 do povrede, Liščević 2, Stojiljković 2, kao i Radosavljević koja je u finišu zapečatila sudbinu Holanđanki.

Vremena za slavlje i odmor naše djevojke nemaju previše, jer već u nedelju slijedi duel sa Mađaricama (16.00), a onda i sa Hrvatskom u utorak.